+ 421 911 174 666

Podnet obvineného na začatie konania o dohode o vine a treste

Ak výsledky vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania dostatočne odôvodňujú záver, že skutok je trestným činom a spáchal ho obvinený, ktorý sa k spáchaniu skutku priznal, uznal vinu a dôkazy nasvedčujú pravdivosti jeho priznania, môže prokurátor začať konanie o dohode o vine a treste na podnet obvineného alebo aj bez takého podnetu. My sme pre vás pripravili vzor podnetu obvineného na začatie konania o dohode o vine a treste.

Jozef Novák, Veselá 12, 020 01 Púchov, Slovenská republika

_______________________________________________________________________________

Okresná prokuratúra Považská Bystrica

Štúrova ½

017 01 Považská Bystrica


Vec: Obvinený Jozef Novák, podnet na začatie konania o dohode o vine a treste


K sp. zn.: 1Pv/123/2014


               Uznesením vyšetrovateľa Policajného zboru Okresného riaditeľstva Policajného zboru, Úrad kriminálnej polície v Považskej Bystrici, sp. zn. ČVS 1234, zo dňa 01.12.2014 mi bolo vznesené obvinenie pre zločin krádeže podľa § 212 ods. 1, ods. 4 písm. a) Trestného zákona.

               V priebehu prípravného konania som sa vo svojich výsluchoch pred vyšetrovateľom Policajného zboru v plnom rozsahu priznal k spáchaniu skutku, pre ktorý mi bolo vznesené obvinenie. Dôkazy, ktoré bolo doteraz zabezpečené v prípravnom konaní, jednoznačne nasvedčujú pravdivosti môjho priznania.

               Vzhľadom na uvedené skutočnosti podávam prokurátorovi Okresnej prokuratúry Považská Bystrica podnet na začatie konania o dohode o vine a treste.


V Púchove dňa 02.01.2015


___________________

Jozef NovákNewsletter

Prihláste sa do nášho newslettera a dostávajte novinky pravidelne.


Potrebujete vypracovať zmluvu na mieru?

Kontaktujte nás

... alebo nám zavolajte

+421 911 174 666