+421 905 341 866

Založenie spoločnosti s.r.o. od 290 €

Chcem ponuku

Bezplatná konzultácia

Služby zabezpečené advokátom

Stovky spokojných klientov


Hodnotenie: 3.6

Založenie s.r.o.

Spoločnosť s ručením obmedzeným má základne imanie 5000€, môže ju založiť 1 alebo až 50 spoločníkov. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. Táto obchodná spoločnosť je na Slovensku najrozšírenejšou formou podnikania. Spoločnosť je založená okamihom podpisu zakladateľskej listiny.

Výhody s.r.o. :

-za porušenie svojich záväzkov spoločnosť zodpovedá len do výšky svojho majetku

-hodnota základného imania spoločnosti s ručením obmedzeným je pomerne nízka

-minimálny vklad spoločníka do základného imania je len 750,- Eur

-pomerne jednoduché založenie-jednoduchá organizačná štruktúra

-s.r.o. má bez ohľadu na dosiahnuté zisky a príjmy rovnú daň 21%


Kompletné založenie s.r.o. do 48 hodín za 290,- Eur

Cena 290,- Eur zahŕňa:

-Prekonzultujeme s vami váš podnikateľský zámer a predmety podnikania

-Vypracovanie kompletnej dokumentácie pre založenie s.r.o.

-Vypracovanie spoločenskej zmluvy (zakladateľskej listiny)

-Ľubovoľný počet voľných živností

-Podanie návrhu na zápis do živnostenského a obchodného registra

-Prevzatie dokumentov vydaných úradmi a súdom

Založenie spoločnosti s ručením obmedzeným vám vieme zabezpečiť online na území celého Slovenska.

Postupy a financovanie pri založení SRO

Pomerne veľa podnikateľov si zvolilo cestu, akou je založenie obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným,  teda vo svojej činnosti sa rozhodli nasledovať práve postup pri založení sro a povinnosti po založení sro, pretože sú im sympatické aktuálne výhody založenie sro 2021. K tomu ale pochopiteľne musia vedieť, čo je potrebne na založenie sro, teda konkrétne sa pri začiatkoch spýtať, čo potrebujem na založenie sro.

Samozrejme ani táto požiadavka a tento krok sa nezaobídu bez byrokratických poriadkov, v čom zohrávajú neodmysliteľnú úlohu existujúce dokumenty potrebne na založenie sro. Tie zostávajú z niekoľkých bodov, pričom prioritným základom je tu zakladateľská listina či spoločenská zmluva. Ak sú všetky dokumenty spracované, živnosť spojenú so založením s.r.o. sa musí nahlásiť úradom. Donedávna sa pri tom postupovalo osobne (návšteva živnostenského úradu), v súčasnosti však kvôli protipandemickým, ale vlastne aj kvôli všeobecne praktickejším faktorom prebieha založenie sro online elektronicky.

Úlohu pri zakladaní sro sprevádza fakt, že táto spoločnosť musí mať nejaké oficiálne sídlo, respektíve adresu, pod ktorou bude uvedená v obchodnom registri. Z hľadiska určitého miesta ale nemusí ísť len o slovenské mestá ako napríklad založenie firmy na Slovensku Bratislava, pretože môže ísť takisto o založenie sro v zahraničí, teda môže ísť napríklad o prístupné možnosti ako založenie sro v Česku, respektíve založenie sro v ČR, alebo o založenie sro v Maďarsku, čo sú vlastne naše susediace krajiny.

Okrem sídla sú pochopiteľne faktorom aj peniaze. Poplatok založenie a vznik sro, účtovanie založenia sro cena sú dôležitým predmetom danej veci, rovnako tak vedieť, aké je vlastne najlevnějšie založenie sro, aké sú vlastne tie minimálne náklady na túto činnosť.

Každý potenciálny záujemca, čo bude chcieť rozbehnúť svoju spoločnosť s ručením obmedzeným, bude hľadať odpoveď na to, koľko stoji založenie sro a aké sú následne náklady na založenie sro. Ešte predtým si  ale uveďme, že takáto sro môže mať až 50 spoločníkov, no rovnako tak môže byť v záujme len jenoosobová sro založenie.

 • Základná čiastka, teda založenie sro základne imanie činí sumu 5000 eur. V opačnom prípade existuje niečo ako založenie sro bez základného imania.

Môžeme vravieť o peňažnom alebo nepeňažnom vklade zakladateľa, hoci cena vkladu sa musí dať reálne ohodnotiť peňažnou menou a musia byť splnené podmienky na založenie sro.


Kontaktujte nás

... alebo nám zavolajte

+421 905 341 866

 • Postup založenia s.r.o. je zdĺhavý a administratívne zaťažujúci proces. Preto naša spoločnosť eZmluva, s. r. o. poskytuje klientom jednoduchšie riešenie - online predaj novozaložených spoločností a spoločností s históriou. Viac informácií o ponuke…
  Zobraziť

 • Rozhodli ste sa podnikať formou s.r.o.? Pripravili sme pre vás článok o chybách, ktorých sa treba vyvarovať, v prípade, že sa chystáte založiť firmu svojpomocne. Nasledujúce rady vám pomôžu vyhnúť sa komplikáciám, ktoré by mohli nastať v procese…
  Zobraziť

 • Rozhodli ste sa podnikať a zvažujete kúpu s.r.o.? Výhodou existujúcej s.r.o. je pridelené IČO a DIČ, vďaka ktorému môžete ihneď po kúpe spoločnosti podnikať. Pre podnikateľov sú menej rizikové novozaložené spoločnosti, ktoré boli založené len za…
  Zobraziť

 • Virtuálne sídlo je podnikateľmi v súčasnosti čoraz viac využívanejšie. Často býva označované aj ako registračné sídlo či virtuálna kancelária. Predstavuje riešenie pre podnikateľov, ktorí nemajú vlastné priestory, ktoré by zapísali do Obchodného…
  Zobraziť